Denizyolu Taşımacılığı


SPICATEAM olarak uluslararası denizyolu taşımacılığı alanında tecrübeli ve profesyonel kadromuz ile en zor ve en karmaşık görünen lojistik ihtiyaçlarınızı dahi yaratıcı ve pratik yaklaşımlarımız ile tüm süreçlerinizi başarılı şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

Dünyada denizyolu taşımacılığı konusundaki deneyimleri ile ön plana çıkan 3500’ün üzerindeki acentemiz ile birlikte, gemi taşımacılığı, depolama, dağıtım, gümrükleme, proje taşımacılığı konularında size geniş rota ve hizmet seçenekleri sunuyor ve üretim takviminize uygun şartlar altında esnek çözümlerle uygun taşıma ve depolama yöntemleri kullanarak denizyolu nakliye ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

WCA yani Dünya Kargo Taşımacılığı Birliği üyeliğimiz ile dünyanın dört bir yanında hizmet veren en büyük armatörler ile özel nakliye ve kargo anlaşmaları yaparak başta denizyolu kargo taşımacılığı olmak üzere liman konteyner taşımacılığı, gemi kargo hizmeti gibi birçok lojistik hizmetlerinde taleplerinizi karşılayacak hem hızlı hem de ekonomik çözümler sunuyoruz.

Yükünüzü, dünyanın dört bir yanında bulunan tüm limanlara güvenle ulaştırabilmek için denizyolu taşımacılığında gerekli olan tüm lojistik belgelerini eksiksiz şekilde hazırlıyoruz. Sektördeki denizyolu taşımacılığı hizmeti veren lojistik firmaları arasında sunulan en uygun navlun fiyatlarını belirleyebilmek adına tüm iş gücümüzü ve bağlantılarımızı müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞINDA YÜK ÇEŞİTLERİ 

Denizyolu taşımacılığında farklı yük çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında, Sıvı yükler taşımacılığı, yüksek hacimli taşımacılık, kuru yükler ve proje taşımacılığı sayılabilir. Örneğin, çimento gibi inşaat malzemeleri genellikle dökme yük olarak taşınır. Kapıdan kapıya kargo taşımacılığı ile spesifik güzergahlar üzerinden kullanılan karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılık hizmetleri bulunmaktadır. Lojistik sürecinin en önemli aşaması olan transit taşımacılık, aynı zamanda taşıma sürecinin hızını ve verimliliğini belirler. Dolayısıyla, denizyolu taşımacılığında kullanılan yük çeşitlerini belirlemek, taşımacılık ve lojistik sektörünün genel performansını büyük ölçüde etkiler.

 1. Sıvı Yükler
 2. Projeler
 3. Sanayi Hammaddeleri
 4. Kuru Yükler
 5. Likit ve Gaz Yükler
 6. Maden Hammaddeleri

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI AVANTAJLARI

Denizyolu taşımacılığının avantajları oldukça fazladır ve bu yüzden pek çok firma bu taşımacılık yöntemini tercih etmektedir. Büyük hacimli yükleri tek seferde, dünyanın her noktasına taşıma imkanı sunan denizyolu taşımacılığı, ticaretin lojistik ayağını kolaylaştırır. Bu da işletmelerin taşıma maliyetlerini düşürerek yüksek kar marjları elde etmelerini sağlar. Uluslararası lojistik süreçlerinde ise, deniz taşımacılığının avantajları daha belirgin hale gelir. Fiziksel engellerin minimize edilmesi ve düşük maliyetli uluslararası taşımacılık imkanı sunması, denizyolu taşımacılığını diğer taşımacılık yöntemlerine göre güçlü kılar. Özellikle, büyük hacimli veya ağır yüklerin taşınması konusunda denizyolu taşımacılığı, lojistik zincirinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Denizyolu taşımacılığı, pek çok avantaja sahip olan bir lojistik yöntemidir. Denizyolu taşımacılığının önemli avantajları:

 1. Daha büyük kapasite ve yük taşıma potansiyeli
 2. Ekonomik lojistik çözümleri
 3. Küresel erişim ve uluslararası ticaretin kolaylaşması
 4. Uluslararası ticaret için ideal seçenekler
 5. Daha az trafik ve çevre kirliliği

Denizyolu taşımacılığı alanında işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetleri alanında uzman ve tecrübeli ekibimizle çözmenin başarılı süreç deneyimini yaşamak istiyorsanız SPICATEAM olarak sizlere ve işletmenize tüm lojistik süreçlerinde destek olmak için her zaman yanınızdayız.

ULUSLARARASI DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI – HIZ VE GÜVENLİ

Uluslararası denizyolu kargo taşımacılığı, hız ve güvenli olarak sunuyoruz. Deniz taşımacılığı, kargo taşımacılığı ve lojistik hizmetlerimizle, küresel ticaretin önde gelen unsurlarından biri olan denizyolu kullanarak, ürünlerinizi ve malzemelerinizi dünyanın dört bir yanına taşıyoruz. Konteyner taşıma hizmetlerimiz, müşterilerimize geniş bir taşımacılık seçenek yelpazesi sunarken, ihracatta güvenlik ve işlem hızını sağlıyor. Uzman kadromuz ve geniş acente ile uluslararası deniz taşımacılığı hizmetlerinde hız ve güvenli bir şekilde kargo ve lojistik çözümleri ve ihtiyaç duyduğunuz her büyüklük ve ağırlıktaki konteyner taşıma hizmeti, hız ve güvenilirliğin öncelik olduğu uluslararası denizyolu hizmetlerimiz sayesinde, en ekonomik ve etkin şekilde gerçekleştirilir.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞINDA SUNDUĞUMUZ LOJİSTİK SERVİSLER

SPICATEAM olarak denizyolu taşımacılığında sunduğumuz lojistik servislerden bazıları:

 • Komple Konteyner Taşımaları – FCL
 • Parsiyel Konteyner Taşımaları – LCL
 • İthalat / İhracat Konsolidasyon Servisi
 • Limandan limana / kapıdan kapıya / depodan depoya taşımalar
 • Kombine taşımalar
 • Üçüncü ülkeler arası taşımalar (cross trade)

SPICATEAM olarak sektördeki amacımız her zaman müşterilerimizin ihtiyacını doğru saptayıp, en uygun ve en ekonomik çözüm yolunu üretmek. Bu sebeple taşınacak ürün özelliklerine bağlı olarak farklı konteyner seçeneklerini müşterilerimizin tercihine sunuyoruz. Uluslararası denizyolu taşımacılığında tercih edilen lojistik sistemlerine göre, eğer yükünüz bir konteyneri dolduracak miktarda ise FCL (Full Container Load – Komple Konteyner Yükü), yükünüz tüm konteyneri doldurmayacak miktarda olup diğer denizyolu kargo taşımacılığı müşterilerimizle paylaşmanız gerektiğinde ise LCL (Less-Than-Container Load – Parsiyel Konteyner Yükü) lojistik seçenekleri kullanılabilmektedir. SPICATEAM olarak biz de ürün yapınıza en uygun çözümü geliştirerek, sizlere hem FCL hem de LCL taşıma hizmetini kusursuz şekilde sağlıyoruz.

Ayrıca, sektörünüze özel üretim takvimlerini, güvenlik koşullarını, yasal gereklilikleri ve kalite standartlarını araştırıp, bu konular kapsamında yapılması gerekenleri dikkate alarak sadece size özel planlamalar yapmakta ve limandan limana, depodan depoya ve kapıdan kapıya lojistik hizmetlerimiz ile işletmenizin üretim modeline en uygun çözümleri sizlere sunmaktayız.

DENİZYOLU’NDA TRAMP VE LİNER TAŞIMACILIK

Denizyolu taşımacılığında yaygın bir şekilde başvurulan diğer lojistik yöntemleri de Tramp ve Liner Taşımacılık yöntemleridir. SPICATEAM olarak müşterilerimizin yük durumu ve isteği doğrultusunda uygun olan seçeneği pratik ve hızlı bir şekilde uyguluyoruz.

Tramp taşımacılık yöntemi, iki liman arasında yapılması planlanan ve belirli bir tarih aralığı bulunmayan lojistik yönteminin tanımıdır. Bu tür taşımacılıkta, gemi belirli bir rotaya veya takvime bağlı olmadan, yük sahibinin isteği doğrultusunda hareket etmektedir. Bu tür denizyolu taşımacılığında yükün varlığı esastır ve özellikle büyük hacimli yüklerin taşınmasında tercih edilmektedir. Geminin alacağı yük miktarının tamamını kapsayan kömür, petrol, maden türevi yüklerin belirlenen bir limandan diğerine taşınması ile yükün alıcıya teslimatı sağlanır.

Liner taşımacılıkta ise aslolan yük değil, hizmet yapısıdır. Konteyner taşımacılığı bu kapsam içerisinde yer alır. Gemilerin belirlenen limandan kalkış ve varacağı limana ulaşım tarihlerinin, eğer aktarma yapılacaksa aktarma yapılacak limanların önceden belirlendiği bu taşımacılık yönteminde planlama yapmak gerekmektedir. Tramp taşımacılık yönteminin aksine Liner taşımacılıkta yükü taşıyan gemiler her şeyin önceden belirlendiği tarihlerde yine belirlenen limanlara giriş yaparlar ve taşınan yükler, her detayı önceden bilinerek ve planlanarak taşımayı yapacak olan lojistik firmasına aktarılır ve lojistik sürecine başlanarak yük alıcıya teslim edilir.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI ÜSTÜN KALİTE VE MALİYET AVANTAJLARI SPICATEAM’DE

SPICATEAM, deniz taşımacılığı alanında mükemmel kalite ve maliyet avantajları sunmaktadır. Şirket, hem FCL hem de LCL taşımacılık hizmetleri sunarak müşterilerin eşyalarını uygun ve verimli bir şekilde denizde taşımayı sağlar. Bir konteyner yükleme işlemi başlangıcında, SPICATEAM müşterileri ile en verimli ve maliyet etkin taşıma yöntemini belirler. İşte bu yüzden, SPICATEAM’in avantajlarından biri intermodal taşımacılıktır. Bu taşımacılık tipi, transit süresini azaltır ve maliyet avantajlarını artırır. SPICATEAM, kapıdan kapıya taşımacılık hizmeti sunarak, malların zamanında ve güvenli bir şekilde varış noktasına ulaşmasını sağlar. Tüm bu hizmetler, SPICATEAM’in maliyet avantajlarını ve üstün hizmet kalitesini garanti eder.

NEDEN SPICATEAM?

SPICATEAM, sektöründe güvenilirlik ve kaliteyi bir araya getiren öncü bir şirkettir. Müşteri memnuniyetine odaklanan profesyonel ekip, yenilikçi hizmetleri ve kusursuz operasyonlarıyla öne çıkmaktadır.

Geniş hizmet ağı ile müşterilerine hızlı ve güvenilir taşımacılık imkanı sunmaktadır. Kapsamlı filosu, farklı sektörlerden müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar. SPICATEAM’İn deneyimli ve uzman ekibi, taşıma sürecinin her aşamasını titizlikle yönetmekte ve müşterilerin mal ve ürünlerinin güvenli bir şekilde hedef noktaya ulaşmasını sağlamaktadır.

SPICATEAM, sektördeki en son teknolojileri kullanarak verimliliği artırmayı hedeflemektedir. Gelişmiş takip sistemleri, envanter yönetimi ve lojistik analitik araçları ile müşterilere kesintisiz bir lojistik deneyimi sunmaktadır. Bu teknolojik çözümler sayesinde müşteriler, taşıma sürecini etkin bir şekilde takip edebilir, stok yönetimini optimize edebilir ve operasyonel verimliliklerini artırabilir.

Müşterilerine rekabetçi fiyatlarla kaliteli hizmet sunmayı taahhüt etmektedir. Sürekli olarak maliyetleri optimize ederek müşterilere avantajlı fiyat seçenekleri sunar. SPICATEAM ile çalışarak taşımacılık maliyetlerinizi kontrol altına alabilir ve işletme karlılığınızı artırabilirsiniz.

SPICATEAM çevreye duyarlılık ilkesini benimsemekte ve sürdürülebilir operasyonlar yürütmektedir. Enerji verimliliği, atık yönetimi ve karbon ayak izinin azaltılması gibi konularda titizlikle çalışmaktadır. SPICATEAM’İn çevre dostu yaklaşımı, müşterilere sürdürülebilir bir lojistik çözümü sunma imkanı sağlamaktadır.